Monthly Archives: мај 2018

На Окружном такмичењу за најбољу карикатуру  „Мали Пјер“, одржаном у Нишу три треће награде су освојиле следеће ученице наше школе : Сара Ђокић (IV2), ментор Маја Соколовић , Дуња Лазаревић (II2), ментор Александра Јовановић и Ивона Јаначковић (II2), ментор Александра Јовновић.

На Дечијем ликовном салону у организацији Галерије „Чедомир Крстић“, награде су освојили следећи ученици наше школе: Живковић Младен (ученик II разреда из Станичења) I награда (ментор Снежана Алексић, Тодоровић Младен (II2), II награда, ментор Александра Јовановић и Стефановић Јанко (VI 2) III награда, ментор Богдан Ђорђевић.

21.5.2018. године у Зрењанину је одржано Републичко првенство за ученике основних школа у конкуренцији девојчица и дечака, по разредима за школску 2017/18. годину. Ученик наше школе Алекса Весић II/1 пласирао се за Републичко такмичење и учествовао. Имао је дв победе. Првопласирани је имао пет победа. Ментор: Оливера Јовановић.

У овој школској години, у циклусу такмичења из техничког и информатичког образовања и технике и технологије, ученици ОШ „Душан Радовић“ Пирот, постигли су скоро незабележен успех: чак десеторо ученика од 5. до 7. разреда учествовало је на Републичком такмичењу из различитих области у оквиру предмета.

Ова постигнућа ученика ОШ „Душан Радовић“ су утолико већа ако се зна да за овакве резултате нису довољне само веште руке и таленат, већ и добро познавање физике и математике, посебно у областима бродо, авио и ракетног моделарства.

Посебна специфичност такмичења на републичком нивоу је област ПРАКТИЧНА ИЗРАДА ПО ЗАДАТКУ. За неупућене, то значи да ученици не знају шта тачно треба да ураде, да на самом такмичењу добијају материјал, картон или метал, и задатак шта од тог материјала треба направити.

Медаље и награде освојене на такмичењима свих нивоа  у овој школској години недвосмислено показују посвећеност свих наставника ученицима и њиховом напредовању, али и труд који улажу у рад са талентованом децом.

Данас,17.05.2018. године, на теренима ОШ“8.септембар“,  је одржан  турнир у малом футбалу за дечаке  и такмичење  у игри Између две ватре за девојчице 4. разреда основне школе. На  турниру су учествовали ученици и ученице све четири основне школе из Пирота . Турнир је међуокружног карактера и  организује  га  Учитељско друштво Ниш. Данас је одржан први ниво такмичења, општински, а победници су се пласирали на завршни међуокружни турнир на коме учествују представници града Ниша, као и Нишавског, Тимочког, Пиротског, Косовско-Поморавског и Топличког управног округа.

У финалу футсала играле су екипе ОШ“Душан Радовић“ и ОШ“Вук Караџић“. Победила је екипа ОШ“Душан Радовић“, заузела 1. место у општини и пласирала се за завршни турнир.

У финалу игре између две ватре учествовале су екипе ОШ“8.септембар“ и  ОШ“Свети Сава“. Победила је екипа  ОШ“8.септембар“, заузела 1. место у општини и пласирала се за завршни турнир.

Диплома за освојену Прву награду

Наша ученица Миња Пенчић, ученица 5-2, освојила је ПРВУ НАГРАДУ на традиционалном Међународном фестивалу дечјег стваралаштва „Деца у Лужници“ у конкуренцији ученика основних школа.

Миња са освојеном Првом наградом 19. Међународног фестивала дечјег стваралаштва

Ове године, на Фестивалу који се одржава у ОШ „Светозар Марковић“ у Љуберађи по 19. пут, учествовали су ученици основних школа из Босне и Херцеговине, Македоније, Војводине и централне Србије.

Миња чита првонаграђени рад на 19. Међународном фестивалу дечјег стваралаштва

Миња Пенчић је прву награду освојила у конкуренцији литерарних радова, песмом „У шареном сну“, а награда јој је уручена 15. маја 2018. године на свечаности у школи у Љуберађи.

Зоран Марковић

На Републичком такмичењу из техничког и информатичког образовања и технике и технологије одржаном у Вршцу 11. и 12. маја 2018. године Мина
Тодоровић је заузела друго место и освојила сребрну медаљу у дисциплони пректична израда по задатку, Божидар Најдановић је заузео треће место и освојио бронзану медаљу у дисциплини практична израда по задатку. Александар Јотић је освојио другу награду у дисциплини аутомоделарство.

6. РАЗРЕД, ДИСЦИПЛИНА: ПРАКТИЧНА ИЗРАДА ПО ЗАДАТКУ

Разред Име и презиме ученика Ментор Пласман
VI Мина Тодоровић Станко Андонов II место
VI Божидар Најдановић Станко Андонов III место

ТАКМИЧЕЊЕ МОДЕЛА: АУТО МОДЕЛАРСТВО

VII Александар Јотић Станко Андонов II награда

Мала школска олимпијада,велики спортски догађај за град Пирот,одржана је 14.5.2018.године у хали „Кеј“.Учествовала су деца првог и трећег разреда.Први разред је забележио друго место,док су дечаци трећег разреда имали други,а девојчице трећи пласман .Ментори овог спортског догађаја су професори физичког васпитања Марко Манчич и Милан Тошић.У организацији и припреми ученика учествовале су учитељице првог и трећег разреда:Јелена Потић,Марија Тошић,Анита Голубовић,Снежана Минић,Дивна Видановић и Данијела Костић.

У издвојеном одељењу Основне школе „Душан Радовић“ у Темској одржана је радионица „Етно музеј Темска“. Аутори и реализатори радионице су Сања Ристић Марковић, Дејан Коцић и Александар Деспотовски, са ученицима од петог до осмог разреда.

На кросу РТС-а одржаног 11.5.2018.год.учествовали су ученици првог, трећег, петог и седмог разреда.

Победници у категорији 1. разреда су:
1. Мина Маринковић 1-2
2. Дуња Глигоријевић 1-2
3. Дуња Станковић 1-2
1. Стефан Маринковић 1-3
2. Андрија Алексић 1-2
3. Душан Симијоновић 1-3