Данас,17.05.2018. године, на теренима ОШ“8.септембар“,  је одржан  турнир у малом футбалу за дечаке  и такмичење  у игри Између две ватре за девојчице 4. разреда основне школе. На  турниру су учествовали ученици и ученице све четири основне школе из Пирота . Турнир је међуокружног карактера и  организује  га  Учитељско друштво Ниш. Данас је одржан први ниво такмичења, општински, а победници су се пласирали на завршни међуокружни турнир на коме учествују представници града Ниша, као и Нишавског, Тимочког, Пиротског, Косовско-Поморавског и Топличког управног округа.

У финалу футсала играле су екипе ОШ“Душан Радовић“ и ОШ“Вук Караџић“. Победила је екипа ОШ“Душан Радовић“, заузела 1. место у општини и пласирала се за завршни турнир.

У финалу игре између две ватре учествовале су екипе ОШ“8.септембар“ и  ОШ“Свети Сава“. Победила је екипа  ОШ“8.септембар“, заузела 1. место у општини и пласирала се за завршни турнир.