ОШ "Душан Радовић" Пирот

Данас,17.05.2018. године, на теренима ОШ“8.септембар“,  је одржан  турнир у малом футбалу за дечаке  и такмичење  у игри Између две ватре за девојчице 4. разреда основне школе. На  турниру су учествовали ученици и ученице све четири основне школе из Пирота . Турнир је међуокружног карактера и  организује  га  Учитељско друштво Ниш. Данас је одржан први ниво такмичења, општински, а победници су се пласирали на завршни међуокружни турнир на коме учествују представници града Ниша, као и Нишавског, Тимочког, Пиротског, Косовско-Поморавског и Топличког управног округа.

У финалу футсала играле су екипе ОШ“Душан Радовић“ и ОШ“Вук Караџић“. Победила је екипа ОШ“Душан Радовић“, заузела 1. место у општини и пласирала се за завршни турнир.

У финалу игре између две ватре учествовале су екипе ОШ“8.септембар“ и  ОШ“Свети Сава“. Победила је екипа  ОШ“8.септембар“, заузела 1. место у општини и пласирала се за завршни турнир.

Диплома за освојену Прву награду

Наша ученица Миња Пенчић, ученица 5-2, освојила је ПРВУ НАГРАДУ на традиционалном Међународном фестивалу дечјег стваралаштва „Деца у Лужници“ у конкуренцији ученика основних школа.

Миња са освојеном Првом наградом 19. Међународног фестивала дечјег стваралаштва

Ове године, на Фестивалу који се одржава у ОШ „Светозар Марковић“ у Љуберађи по 19. пут, учествовали су ученици основних школа из Босне и Херцеговине, Македоније, Војводине и централне Србије.

Миња чита првонаграђени рад на 19. Међународном фестивалу дечјег стваралаштва

Миња Пенчић је прву награду освојила у конкуренцији литерарних радова, песмом „У шареном сну“, а награда јој је уручена 15. маја 2018. године на свечаности у школи у Љуберађи.

Зоран Марковић

На Републичком такмичењу из техничког и информатичког образовања и технике и технологије одржаном у Вршцу 11. и 12. маја 2018. године Мина
Тодоровић је заузела друго место и освојила сребрну медаљу у дисциплони пректична израда по задатку, Божидар Најдановић је заузео треће место и освојио бронзану медаљу у дисциплини практична израда по задатку. Александар Јотић је освојио другу награду у дисциплини аутомоделарство.

6. РАЗРЕД, ДИСЦИПЛИНА: ПРАКТИЧНА ИЗРАДА ПО ЗАДАТКУ

Разред Име и презиме ученика Ментор Пласман
VI Мина Тодоровић Станко Андонов II место
VI Божидар Најдановић Станко Андонов III место

ТАКМИЧЕЊЕ МОДЕЛА: АУТО МОДЕЛАРСТВО

Разред Име и презиме ученика Ментор Пласман
VII Александар Јотић Станко Андонов II награда

 

Мала школска олимпијада,велики спортски догађај за град Пирот,одржана је 14.5.2018.године у хали „Кеј“.Учествовала су деца првог и трећег разреда.Први разред је забележио друго место,док су дечаци трећег разреда имали други,а девојчице трећи пласман .Ментори овог спортског догађаја су професори физичког васпитања Марко Манчич и Милан Тошић.У организацији и припреми ученика учествовале су учитељице првог и трећег разреда:Јелена Потић,Марија Тошић,Анита Голубовић,Снежана Минић,Дивна Видановић и Данијела Костић.

У издвојеном одељењу Основне школе „Душан Радовић“ у Темској одржана је радионица „Етно музеј Темска“. Аутори и реализатори радионице су Сања Ристић Марковић, Дејан Коцић и Александар Деспотовски, са ученицима од петог до осмог разреда.

На кросу РТС-а одржаног 11.5.2018.год.учествовали су ученици првог, трећег, петог и седмог разреда.

Победници у категорији 1. разреда су:
1. Мина Маринковић 1-2
2. Дуња Глигоријевић 1-2
3. Дуња Станковић 1-2
1. Стефан Маринковић 1-3
2. Андрија Алексић 1-2
3. Душан Симијоновић 1-3
Победници у категорији 3. разреда су:
1. Мила Пејчић 3-2
2. Сара Голубовић 3-1
3. Ања Петровић 3-1
1. Лазар Влатковић 3-1
2. Немања Нацић 3-2
3. Огњен Мијић 3-1
Победници у категорији 5. разреда су:
1. Јована Мадић 5-3
2. Јелена Тошић 5-3
3. Зора Јанаћковић 5-1
1. Вељко Јовановић 5-2
2. Урош Пејчић 5-3
3. Алекса Мијић 5-2
Победници у категорији 7. разреда су:
1. Миња Бранковић 7-3
2. Јована Игњатовић 7-2
3. Мила Кричковић 7-1
1. Урош Вељковић 7-1
2. Горан Радевић 7-2
3. Матија Џунић 7-2

У ОШ “Душан Радовић“ у Пироту, дана 05. и 06. маја,  реализована је обука наставника за реализацију наставе оријентисане ка исходима учења. Обуку су похађали учитељи, наставници енглеског језика , стручни сарадници и директори који су по струци учитељи , запослени у основним школама  „Душан Радовић“ и „Свети Сава“, као и у СОСШ “Младост“. Водитељи обуке су  биле Милена Мишић, просветни саветник  из ШУ Ниш  и Катарина Зјача, учитељица у ОШ“Свети Сава“ у Нишу.

Циљ ове обуке је  оспособљавање наставника, стручних сарадника и директора основних школа  за остваривање образовно-васпитне праксе у складу са новим програмима наставе и учења и праћење сопственог рада.

Специфични циљеви ове обуке су:

  • Упознавање са новом концепцијом програма наставе и учења;
  • Развијање компетенција за планирање наставе и учења оријентисане на исходе и процес учења (глобално, оперативно планирање и припремање за час);
  • Развијање компетенција за остваривање наставе и учења оријентисане на исходе и процес учења (методе, технике и активности);
  • Развијање компетенција за праћење и вредновање наставе и учења оријентисане на исходе и процес учења.

Развијање компетенција за праћење и вредновање сопствене праксе.

Посебан акценат у току обуке је стављен на  организовање пројектне наставе и оријентисању ученика  од малих ногу ка предузетништву .

Поводом Светског дана здравља, ученички парламент урадио је радионицу. Ученици су погледали презентацију о здравој исхрани, о томе како треба бити физички активан, односно како треба водити рачуна о свом здрављу.

Ученик наше школе, Јанко Стефановић, протеклог викенда освојио је прво место на Републичком такмичењу из физике.

Директорка школе Наташа Бранковић овом приликом честитала је свим ученицима и наставницима који су кроз досадашња такмичења постигли изузетне резултате. Осамнаесторо ученика је учествовало и пласирало се на републичка такмичења.

У оваквим приликама подршка школе не изостаје, истиче Бранковићева и додаје да без помоћи Градске управе не би могли да покрију све трошкове које такмичења изискују.

Office 365 Education

Електронска пошта

Продужени боравак

Распоред звона

Преподне:

  • 1.час 08:00 – 08:45
    2.час 08:50 – 09:35
    3.час 09:50 – 10:35
    4.час 10:50 – 11:35
    5.час 11:40 – 12:25
    6.час 12:30 – 13:15


Пoподне:

  • 1.час 13:30 – 14:15
    2.час 14:20 – 15:05
    3.час 15:20 – 16:05
    4. час 16:20 – 17:05
    5. час 17:10 – 17:55
    6. час 18:00 – 18:45